

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 63 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fast Acting SMD Fuses |
| Current Rating | 1 A |
| Color | White |
| Size | 0.126" L x 0.063" W x 0.022" H (3.20 mm x 1.60 mm x 0.55 mm) |
Stock: 2509
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13652
Ext.Price$0.13652
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13652 | $0.13652 |
| 10 | $0.06826 | $0.68260 |
| 50 | $0.06165 | $3.08250 |
| 100 | $0.05568 | $5.56800 |
| 500 | $0.04962 | $24.81000 |
| 1000 | $0.04422 | $44.22000 |
| 3000 | $0.03940 | $118.20000 |
| 5000 | $0.03342 | $167.10000 |
